Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej import uprawa hodowla czy sprzedaż marihuany jest nielegalna i klasyfikowana jako przestępstwo.Zgodnie z Obowiązującym prawem i ustawą za posiadanie nawet najmniejszej ilości marihuany grozi kara do 3 lat więzienia.
Ta strona w żadnym razie nie zachęca do uprawy konopi ani do produkcji marihuany, służy jedynie celom edukacyjnym i dotyczy wyłącznie krajów, w których uprawa konopi jest legalna.

niedziela, 22 lipca 2012

Uprawa marihuany - podlewanie marihuany

Najgorsze co możemy zrobić naszej roślince, to basen w doniczce. Konopie potrzebują podłoża ledwie wilgotnego. Jeśli zaczniemy nadmiernie przelewać z wodą, system korzeniowy będzie się rozwijał nieprawidłowo, a w skrajnych przypadkach po prostu zgnije. Jest to jedna z trudniejszych czynności dla początkujących growerów, ponieważ nie ma sztywnych reguł rządzących podlewaniem. Na wilgotność gleby i szybkość jej odparowywania ma wpływ kilka czynników:
  • temperatura, 
  • nasłonecznienie, 
  • wilgotność powietrza
W różnych warunkach woda będzie nam uciekać z różną intensywnością i musimy po prostu doświadczalnie utrzymywać wilgotność na stałym poziomie. Przy tych testach lepiej trochę przesuszyć roślinkę, niż przelać. Nie ma jednak co przesadzać, bo przesuszona ziemia później ciężko się nawadnia. Jeśli masz wątpliwości czy roślinka nie ma za sucho włóż palec w ziemię. Jeśli na głębokości kilku cm da się wyczuć wilgoć można jeszcze z podlewaniem poczekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz