Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej import uprawa hodowla czy sprzedaż marihuany jest nielegalna i klasyfikowana jako przestępstwo.Zgodnie z Obowiązującym prawem i ustawą za posiadanie nawet najmniejszej ilości marihuany grozi kara do 3 lat więzienia.
Ta strona w żadnym razie nie zachęca do uprawy konopi ani do produkcji marihuany, służy jedynie celom edukacyjnym i dotyczy wyłącznie krajów, w których uprawa konopi jest legalna.

niedziela, 22 lipca 2012

Uprawa marihuany - jaka ziemia

Najszybszym i jednocześnie najmniej męczącym jest zakup ziemi do sadzonek w sklepie ogrodniczym i zmieszanie jej z perlitem(1:1) - oszczędzasz czas. Jeśli czasu masz za dużo i z pewnych względów chcesz użyć ziemi niesklepowej, musi ona spełniać kilka warunków:
  • kwaśność 6-7ph
  • wysoka zawartość powietrza
  • wysoka zawartość związków organicznych
Ziemia niesklepowa najprawdopodobniej będzie kwaśna. Dobrze radzi sobie z tym dolomit. Skutecznie utrzymuje ph w okolicach 7


Ziemię wzbogaca się powietrzem przez zwykłe przekopywanie. Jedyne o czym trzeba pamiętać to nie uklepywać jej potem zanadto, bo ani powietrze ani woda nie dotrą do korzeni.

Związki organiczne, to zwyczajny nawóz. Możesz go kupić lub zdobyć. W obrocie jest nawóz organiczny i nieorganiczny, z tym że organiczny jest bardziej polecany.

Do całości możemy dodać torfu w stosunku 1:3(torf : ziemia)

Tak przygotowaną ziemię można jeszcze dla wzmocnienia efektu dodatkowo pomieszać z ziemią ogrodniczą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz